Opis

To gra dzięki, której uczniowie poznają Łazienki Królewskie, podzieleni na drużyny, staną się badaczami historii. Wyposażeni w mapy wyruszą na poszukiwanie ukrytych w parku tajemnic z przeszłości.

Poszukają popiersia króla Stanisława Augusta i posągu psa. Wywróżą sobie przyszłość, poćwiczą znajomość języków obcych i umiejętność szybkiego liczenia, zatańczą menueta i sprawdzą swoją wiedzę z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej. Spróbują także odnaleźć ślady pierwszego na terenach Warszawy dworu książęcego i poznają mrożące krew w żyłach historie książąt mazowieckich. Niczym Indiana Jones odkryją Łazienki jakich jeszcze nie znali!

Galeria
Ciekawostki

Czy wiesz, że… z badań przeprowadzonych przez naukowców SGGW w 2019 wynika, że w Łazienkach Królewskich żyje ok 200 wiewiórek. Najczęściej jedzą nasiona szyszek, ale bardzo lubią orzechy włoskie i to najlepiej w skorupce. Obserwacja wykazała, że wiewiórki są bardzo sprytne, udają zakopywanie orzechów, aby oszukać obserwujące je z góry ptaki krukowate.

Zakres spaceru

Zakres spaceru

  • Teren parku Łazienek Królewskich
Podsumowanie

Podsumowanie

  • Czas trwania: 1,5 – 2 godziny
  • Liczba uczestników: do 30 osób, 3-4 dorosłych opiekunów czuwających nad każdą grupą. Uczniów dzielimy na 4 grupy.
  • Materiały do gry: Każda grupa otrzymuje pakiet zadań, mapy oraz materiały niezbędne do ich wykonania. Dla zwycięskiej grupy nagroda.
  • Cena: 600 zł

Zajęcia dostosowane do różnych poziomów wiekowych. Odpowiednie także dla 5-6 latków.

600 PLN cena orientacyjna*
* Ostateczna cena jest ustalana indywidualnie.