Opis

Czy jesteś spostrzegawczy? Czy masz dobrą pamięć? Czy szybko podejmujesz decyzje i umiesz czytać mapę? Możesz to sprawdzić, a przy okazji poznać historię Starego Miasta.

„Była sobie Warszawa” to gra, która koncentruje się na czasach, kiedy Starówka była przede wszystkim miejscem gdzie mieszkali kupcy i rzemieślnicy, a na rynku odbywały się targi. Jak wtedy wyglądała? Jak powstawała? Zobaczymy również jak bardzo została zniszczona podczas II Wojny Światowej.
Zadaniem uczestników będzie odwiedzić zaznaczone na mapie miejsca i znaleźć odpowiedzi na dość różnorodne pytania. Przyda się znajomość zarówno matematyki jak i języka polskiego. Czy uda się rozwiązać wszystkie zagadki w 90 minut?

Galeria
Ciekawostki

Czy wiesz, że… Kolumna Zygmunta została zrobiona metodą „na wosk tracony”. Odlewnikiem był Daniel Tym. Wyrzeźbił najpierw posąg z gliny, na który nałożył warstwę wosku. Właśnie w wosku rzeźbił wszelkie detale twarzy, sylwetki, stroju, uzbrojenia. Po czym znów nałożył warstwę gliny. Następnie wypalił wosk, a w jego miejsce wlał płynny brąz. Tak przygotowany pomnik zakopał w suchej ziemi na wiele tygodni. Po wysuszeniu zdjęto formę, ale nie wyjęto wypełnienia posągu, które z zasady jest usuwane. I właśnie to wypełnienie uratowało króla przed całkowitym zniszczeniem przy upadku we wrześniu 1944r.

Zakres

Zakres spaceru:

  • Stare Miasto w obrębie murów miejskich – start i zakończenie pod Kolumną Zygmunta
Podsumowanie

Podsumowanie

  • Czas trwania: 1,5 – 2 godziny
  • Liczba uczestników: do 30 osób, 3-4 dorosłych opiekunów czuwających nad każdą grupą. Uczniów dzielimy na 4 grupy.
  • Materiały do gry: Każda grupa otrzymuje pakiet zadań, mapy oraz materiały niezbędne do ich wykonania. Dla zwycięskiej grupy nagroda.
  • Cena: 600 zł
600 PLN cena orientacyjna*
* Ostateczna cena jest ustalana indywidualnie.