Monika Michałek

Nazywam się Monika Michałek i jestem licencjonowaną przewodniczką po Warszawie, oprowadzam również po wnętrzach Zamku Królewskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, oraz pracuję jako edukatorka w Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.

Szczególnie pasjonuje mnie historia obyczajów i życia codziennego. W swoich opowieściach przywołuję dawne tradycje i zwyczaje, uwielbiam opowiadać o porcelanie, strojach, makijażu czy dawnych drobnych przyjemnościach. Szukam ukrytych znaczeń i odkrywam to co nieoczywiste. Chcę poznać i zrozumieć Warszawę, której już nie ma, Żydowskie Nalewki, artystyczną Senatorską, robotnicze Sielce i Czerniaków, wielokulturową Pragę. To ludzie i ich opowieści są dla mnie najciekawsze. Uwielbiam dzielić się nimi z moimi turystami.

Jestem warszawianką z urodzenia i z wyboru, i muszę przyznać, że bardzo lubię moje miasto. Patrzę jak się zmienia, pamiętam o jego historii i wciąż na nowo odkrywam jak niesamowitą energię ma Warszawa i jej mieszkańcy. W wolnych chwilach lubię „włóczyć się” po ulicach i zakamarkach miasta. Często zabieram ze sobą moich dwóch synów, Krzysia i Jasia, i razem odkrywamy sekrety Warszawy. To oni i ich koledzy byli dla mnie inspiracją do stworzenia oferty spacerów i gier dla przedszkolaków i trochę starszych dzieci. Ich pytania i zainteresowanie zaowocowały wieloma scenariuszami dla najmłodszych.

  • Licencjonowana przewodniczka po Warszawie
  • Możliwość oprowadzania w języku hiszpańskim i angielskim
  • Przewodniczka po Wilanowie
  • Przewodniczka po Zamku Królewskim
  • Przewodniczka po Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Hello Warsaw!

Odwiedzacie Warszawę?
Mieszkacie tu, ale chcielibyście lepiej poznać miasto, z jego sekretami i ciekawostkami?
Skąd się wzięła w Warszawie Góra Gnojna i gdzie ona się właściwie znajduje?
Kto to był Michał Piekarski i czemu mówi się “Pleść jak Piekarski na mękach”?
Ile w Warszawie jest syrenek? I czy Pałac Kultury i Nauki to prawdziwy pałac?

Jeśli chcielibyście poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zwiedzić Warszawę i ciekawie spędzić czas, zapraszam!

A tutaj możesz zobaczyć, co o wycieczkach piszą moi turyści i goście.