Opis

Opis

W królewskim pałacu zaginęła oswojona wydra Króla Jana. Szał monarchę ogarnął, dworzanie po kątach się pochowali. Boją się gniewu Króla Jegomości. Gdzie jest wydra Robakiem zwana? Czas wyruszyć na poszukiwania.

Wilanowskie ogrody pełne są kryjówek. Gdzie schowała się wydra? Podczas zabawy poznamy historię Pałacu i jego mieszkańców. Dowiemy się gdzie król Jan III zwykł chadzać na spacer, gdzie była holendernia i co ma wspólnego grecki bóg Bachus z Wilanowem. Na fasadzie pałacowej sprawdzimy która jest godzina. Odkryjemy również skąd wzięła się sama nazwa letniej rezydencji królewskiej. Który zaś śmiałek pierwszy wydrę Robaka odnajdzie, zostanie zwycięzcą i na Króla Jana dozgonną wdzięczność zasłuży, a i nagrodę jakową dostanie.

Galeria
Ciekawostki

Czy wiesz, że… Król Jan III Sobieski bardzo interesował się ogrodnictwem. Uczestniczył w sprowadzaniu nowych odmian roślin, np. tulipanów, a także cytryn. Wiadomo o kontaktach króla Jana III z florenckim dworem Kosmy Medyceusza. Po bitwie wiedeńskiej, ze słonecznej Italii przysłano do Wilanowa osiem skrzyń roślin, a wśród nich cytryny, brzoskwinie i figowce pospolite. Swoje miejsce znalazły w ogrodzie fruktyfikującym letniej siedziby króla. Jan III eksperymentował także z inną egzotyczną rośliną, przywiezioną z Wiednia, a mianowicie z ziemniakiem, którego kazał zasadzić w swoim ogrodzie warzywnym.

Zakres

Zakres spaceru:

  • Przedpole, dziedziniec i park Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.
Podsumowanie

Podsumowanie

  • Czas trwania: ok. 2 godzin
  • Liczba uczestników: do 30 osób, 3-4 dorosłych opiekunów czuwających nad każdą grupą. Uczniów dzielimy na 4 grupy.
  • Materiały: Każda grupa otrzymuje pakiet zadań, mapy oraz materiały niezbędne do ich wykonania. Dla zwycięskiej grupy nagroda.
  • Cena: 600 zł*

*Grę można połączyć, ze zwiedzaniem Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (bilet 1zł/uczeń, 20zł/ulgowy dla nauczyciela).

600 PLN cena orientacyjna*
* Ostateczna cena jest ustalana indywidualnie.