Opis

Gra miejska, która prowadzi nas po miejscach związanych z historią odzyskania niepodległości i tworzenia nowego państwa polskiego.

Odkrywamy kulisy powstania Grobu Nieznanego Żołnierza, dowiadujemy się o szalonym korowodzie zmieniających się rządów i bardzo napiętej sytuacji politycznej, śmierci prezydenta Narutowicza, i przewrocie majowym. Poznajemy sylwetki najważniejszych reżyserów niepodległości: Komendanta Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.
Uczestnicy podzieleni na grupy wykonują rozmaite zadania inspirowane historią. Korzystają z tekstów źródłowych i przedwojennych zdjęć. Muszą wykazać się spostrzegawczością, sprytem, znajomością języków obcych i elokwencją, a czasem nawet talentami aktorskimi. Takiej wycieczki uczniowie na pewno nie zapomną!

Galeria
Ciekawostki

Czy wiesz, że… w latach trzydziestych w Pałacu Saskim znajdowało się Biuro Szyfrów, gdzie po raz pierwszy złamano kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Udało się to w 1932 roku. Polscy kryptolodzy byli jednymi z najlepszych na świecie. Przechwytywali i rozszyfrowywali korespondencję wszystkich sąsiadów Rzeczpospolitej. Służby kryptograficzne zaczęto tworzyć już jesienią 1918r. Najbardziej spektakularnym sukcesem krypto-analityków było złamanie w sierpniu 1920r. szyfru rosyjskiego, co walnie przyczyniło się do zwycięstwa Wojska Polskiego w wojnie z Rosją.

Zakres

Zakres gry terenowej:

  • Rozpoczęcie gry przy Grobie Nieznanego Żołnierza
  • Trasa prowadzi przez Pl. Piłsudskiego i okolice oraz Krakowskie Przedmieście do Rynku Starego Miasta
Podsumowanie

Podsumowanie

  • Czas trwania: ok. 2 godzin
  • Maksymalna liczba uczestników na jednego przewodnika: do 30 osób, 3-4 dorosłych opiekunów czuwających nad każdą grupą. Uczniów dzielimy na 4 grupy.
  • Materiały do gry: Każda grupa otrzymuje pakiet zadań, mapy oraz materiały niezbędne do ich wykonania. Dla zwycięskiej grupy nagroda.
  • Cena: 450 zł (w tym materiały dla 4 grup) *

Gra rekomendowana uczniom z 7-8 klasy SP oraz szkołom średnim

600 PLN cena orientacyjna*
* Ostateczna cena jest ustalana indywidualnie.